جزییات نهمین سمینار سالیانه پرستاری چشم فارابی تشریح شد

دسته: علمی، پژوهشی
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۷ فروردین ۱۳۹۷
جزییات نهمین سمینار سالیانه پرستاری چشم فارابی تشریح شد

مدیر اجرایی نهمین سمینار سالیانه پرستاری چشم فارابی برگزاری سمینارهای تخصصی پرستاری در افزایش توانمندی پرستاران از نظر آموزشی و مهارتی را موثر دانست.

به گزارش پرستارنیوز، شادی رضائی، مدیر پرستاری بیمارستان و دبیر اجرائی نهمین سمینار سالیانه پرستاری چشم فارابی جزئیات برگزاری سمینار را تشریح کرد.

لطفا بفرمایید نهمین سمینار پرستاری چشم فارابی چه زمانی و درکجا برگزار می شود؟
– با سلام و عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال جدید، همانطور که مطلع هستید در سال های اخیر هم زمان با برگزاری سمینار سالیانه چشم پزشکی فارابی،برنامه ویژه پرستاری هم برگزار می شود. امسال با یاری خداوند متعال نهمین سمینارسالیانه پرستاری چشم فارابی روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ در محل سالن کاسپین پژوهشکده صنعت نفت برگزار خواهد شد. امیدوارم امسال برنامه ها مانند گذشته پربار بوده و شرکت کنندگان بتوانند بهره لازم را از آن ببرند.

چه موضوعی برای سمینار امسال انتخاب شده است؟
– کمیته علمی سمینار موضوع «پرستاری بیماری های چشم در کودکان» را برای سمینار در نظر گرفته و در قالب سه پنل و دو کارگاه برنامه ریزی کرده است. دو پنل« پرستاری بیماریهای شاخص چشم در نوزادان» و « پرستاری بیماریهای شاخص چشم در کودکان» در صبح و پنل «کودک با آسیب های بینایی» بعد از ظهر برگزار می شود. کارگاه های «کار با دستگاه Ret- Cam» در غربالگری رتینوپاتی نوزادان نارس و « آشنایی با غربالگری سلامت بینایی در کودکان» نیز به صورت همزمان با پنل سوم برگزار خواهند شد.

در مورد امتیاز بازآموزی و هزینه شرکت در سمینار هم توضیح بفرمایید.
– سمینار دارای ۵ امتیاز بازآموزی و ثبت نام از طریق سایت سمینار به آدرس nurse.fham.org امکان پذیر است . هزینه ثبت نام با شرایط یکسان برای همکاران داخل و خارج از بیمارستان فارابی ۵۰۰۰۰ تومان و در روز سمینار ۷۰۰۰۰ تومان است .

آیا سمینار برنامه های جانبی هم خواهد داشت؟
بله ما یک مسابقه حضوری در مراسم اختتامیه خواهیم داشت. دو نمایشگاه عکس و نقاشی با موضوع کودک و نمایشگاه طرح ها و ایده های خلاقانه و نوآوری که علاقه مندان می توانند آثار خود را به دبیرخانه سمینار ارسال و در روز سمینار به معرض نمایش بگذارند.

برنامه صبحانه علمی که قبل از افتتاحیه و همزمان با صبحانه علمی بیست و چهارمین سمینار فارابی برگزار خواهد شد . موضوع آن پرستاری چشم و کودک به صورت آزاد است و اعضای پنل ها، اعضای هیات علمی دانشکده پرستاری و دبیر علمی سمینار در آن شرکت می کنند.همچنین مسابقه طراحی پوستر با موضوع پرستار چشم کودکان هم در کنار نمایشگاه برگزارمی شود و به پوستر برتر جایزه تعلق می گیرد.

به عنوان مدیر پرستاری، نقش سمینار در بالا بردن توان علمی پرستاران را چگونه ارزیابی می کنید؟
– قطعا برگزاری سمینارهای تخصصی پرستاری در افزایش توانمندی پرستاران چه از نظر آموزشی و چه از نظر مهارتی موثر است. اما در حوزه پرستاری بیماری های چشم این نقش برجسته تر است چون در دانشکده های پرستاری واحدهای درسی این حوزه کم و کتب مرجع و درسی هم محدود است. بنابر این سمینار پرستاری بیمارستان فارابی فرصت مناسبی برای همکاران شاغل در فارابی است تا دانش خود را به روز نموده و با مطالب جدید آشنا شوند. برای پرستاران سایر بیمارستان ها و مراکز خصوصی هم بهترین محل برای آشنا شدن با مراقبت های پرستاری بیماری های چشم است. استقبال و حضور همکاران شهرستان ها در سمینار های گذشته پرستاری چشم فارابی موید همین واقعیت است.

اگر مطلب خاصی جامانده است بفرمایید؟
-هرسال شاهد استقبال بالای همکاران پرستاری از سمینار هستیم امیدواریم امسال هم برنامه ها پربار بوده و با استقبال حداکثری همکاران پرستاری همراه باشد.

در انتها جادارد از زحمات دبیر علمی و اجرایی بیست و چهارمین سمینار سالیانه فارابی و ریاست بیمارستان برای تداوم برگزاری سمینار پرستاری چشم فارابی تشکر و قدردانی کنم.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3521 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 178
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث