جذب پرستار اولویت کار وزارت بهداشت است/ پیگیری کمیسیون بهداشت برای رفع معوقات

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
جذب پرستار اولویت کار وزارت بهداشت است/ پیگیری کمیسیون بهداشت برای رفع معوقات

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان این که کمبود پرستار قابل مشاهده است، گفت: رفع کمبود نیروی پرستاری و جذب تعدادی پرستار جزو الویت های کار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

به گزارش پرستارنیوز از نظام پرستاری،احمد همتی با اشاره به کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی گفت: در خصوص رفع کمبود نیروی پرستاری جلسات متعددی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و با حضور نمایندگانی از وزارت بهداشت، معاونت پرستاری، سازمان نظام پرستاری، سازمان امور استخدامی و برنامه و بودجه کشور برگزار شد.

وی ادامه داد: در این نشست ها تمامی نهادها با کمبود نیروی پرستاری موافق بوده اما نیاز به تعیین ردیف بودجه ای در کشور برای استخدام پرستاران است که در حال حاضر جذب پرستار در برنامه و اولویت‌های کار وزارت بهداشت قرار گرفته اما تا کنون آمار دقیقی برای جذب اعلام نشده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به معوقات جامعه پرستاری که تا کنون قریب به ۱ سال است که پرداخت نشده، اظهار داشت : در خصوص معوقات باید گفت که تنها جامعه پرستاری از این عدم پرداخت معوقات گله مند نیستند بلکه جامعه پزشکی نیز با این مشکل دست به گریبان بوده و کمیسیون بهداشت ودرمان به همراه وزارت بهداشت به دنبال این هستند که مدت زمان معوقات را کم کرده و همچنین به دنبال تامین منابع لازم هستند تا این مشکل هرچه سریع تر رفع شود.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3608 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 126
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث