جامعه پزشکی مدیون خدمات جامعه پرستاری است

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
جامعه پزشکی مدیون خدمات جامعه پرستاری است

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه پرستاران از اقشار زحمتکش جامعه پزشکی هستند که کار آنها سخت و دشوار است، گفت: خوشبختانه قوانین مورد نیاز جامعه پرستاری در کشور تصویب شده و در این زمینه خلا قانونی وجود ندارد.

به گزارش پرستارنیوز از وبدا، دکتر حسینعلی شهریاری در نشست سراسری شوراهای هماهنگی پرستاری کشور، اظهار داشت: در قانون خدمات مدیریت کشوری، قوانین، امتیازات و ضرایب خاصی برای پرستاران فعال در بخش های سخت مانند بخش های ویژه، اعصاب و روان و عفونی در نظر گرفته شد و در برنامه ششم توسعه نیز، وزارت بهداشت مکلف شد که پرستاری در جامعه و منزل را تقویت کند.

وی تصریح کرد: در کشور به مراقبت های پرستاری در منزل، کمتر توجه شده است. این در حالی است که بسیاری از خدمات مورد نیاز بیماران را می توان در منزل ارائه داد که می تواند برای نظام سلامت و بیمه ها م صرفه جویی مناسبی به همراه داشته باشد. خوشبختانه در شیراز، طرح آزمایشی مراقبت های پرستاری در منزل به صورت آزمایشی در حال اجرا است و می تواند برای کشور مورد استفاده قرار گیرد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در مجلس، خاطرنشان کرد: شورای عالی بیمه به اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری توجهی نداشت. علاوه بر آن، دولت نیز باید برای اجرای آن اعتباراتی در نظر می گرفت که تاکنون این امر محقق نشده است.

دکتر شهریاری گفت: علی رغم اینکه برخی افراد از کمبود ۸۰ تا ۱۵۰ هزار نیروی پرستاری در کشور سخن می گویند، اما اطلاعات دقیقی از تعداد پرستاران به ویژه پرستاران شاغل نداریم. این در حالی است که در بخش خصوصی، حق و حقوق آنها ضایع می شود و به حق و حقوق خود نمی رسند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان از آمادگی این کمیسیون برای همکاری در جهت برطرف کردن خلاهای قانونی در حوزه پرستاری خبر داد و گفت: پزشکان و پرستاران جدا از هم نیستند و مراقبت از بیماران بسیار مهم است و می تواند نتایج درمانی مناسبی را به همراه داشته باشد و جامعه پزشکی مدیون خدمات جامعه پرستاری است.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3527 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 450
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث