توهین به پرستاری و فرار رو به جلوی مسئولین نظام پرستاری

دسته: کافه پرستار , یادداشت
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
توهین به پرستاری و فرار رو به جلوی مسئولین نظام پرستاری

پخش سخنان توهین آمیز یک کمدین نسبت به پرستاران در یک مراسم دانشجوئی واکنش های زیادی را در میان اعضای حرفه و حتی خارج از حرفه پرستاری برانگیخت.

این سخنان موهن به قدری زشت است که قلم را یارای بازگفت آن نیست.در این میان واکنش دیرهنگام و شک برانگیز سازمان نظام پرستاری و برخی چهره ها، انتشار بیانیه برخی اعضا و”نه همه اعضای شورای عالی” از طریق فضای مجازی و غیر رسمی و نه “سایت سازمان صنفی” از نکات قابل توجه بود .

پایگاه خبری پرستار نیوز که از مدتی قبل در جریان پیش زمینه های این اتفاق در سازمان نظام پرستاری بود ولی به دلایلی آن را افشا نکرده بود بعد از انتشار نامه امروز قائم مقام سازمان نظام پرستاری که اشاره به دو مورد توهین در تاریخ هفتم بهمن و ۱۴ اسفند کرده بود این گزارش خلاصه را منتشر می نماید و امیدوار است مسئولین فعلی سازمان نظام پرستاری خودشان موضوع را صادقانه با جامعه پرستاری در میان بگذارند در غیر این صورت لاجرم برای آگاهی مخاطبان به نشر جزئیات بیشتر مبادرت می نماییم:

بعد از برگزاری مشترک مراسم روز پرستار توسط معاونت پرستاری و سازمان نظام پرستاری جریانی در درون سازمان نظام پرستاری تحت عنوان فعالین صنفی که معتقد به برگزاری مراسمی آزاد و با حضور دانشجویان و پرستاران بودند با تبلیغ فراوان جشن بزرگ پرستاری را با حضور چهره های هنری و همین آقای “افشاری” معروف در تاریخ ۷ بهمن در تالار اریکه ایرانیان با نام نظام پرستاری تهران برگزار کرد.

و طبق مستندات موجود همین جناب “استند آپ کمدین” در یکی از بخش های برنامه مذکور همین صحبت ها و اراجیف را به پرستاران عزیز نسبت داد و البته هیچ واکنشی از سوی سازمان ایجاد نشد. پرستار نیوز از طریق افرادی که که در مراسم شرکت کرده بودند در جریان موضوع قرار گرفت. حتی بانوان پرستاری که به اتفاق همسر و خانواده خود در این مراسم حضور داشتند به شدت از این موضوع شاکی بودند ولی به دلیل اینکه برخی جریانات در سازمان به شدت با منتقدین برخورد می کنند از خیر اعتراض علنی گذشتند. هرچند در خود سازمان صمفی نیز بحث هائی درگرفت ولی موضوع هیچ گاه علنی نشد. پرستارنیوز هم به دلیل اعتقاد به “عدم اشاعه یک امر قبیح” از پیگیری رسانه ای موضوع صرف نظر کرد ولی این سکوت ظاهرا باعث جری شدن فرد یاد شده و مسئولین سازمان گردیده است.

⁉️حال می طلبد مسئولین سازمان نظام پرستاری به افکار عمومی پرستاری پاسخ دهند که چرا در مراسم خودشان وقتی به پرستاری توهین شد سکوت و در حقیقت این حرکت زشت را تائید کردند. تا کمدین این داستان نیز به خیال اینکه صحبتی که در حضور صنفی ترین پرستاران زده شده و واکنشی نداشته حتما درست بوده و می تواند آن را در سایر مراسم نیز بیان کند .

در حقیقت این پرستاران هستند که امروز از مسئولین اجرائی نظام پرستاری سئوال دارند که نقش آنها در توهین امروز به پرستاری چقدر است و چه موقع می خواهند نسبت به جامعه شریف پرستاری پاسخگو باشند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3521 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 239
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث