توسعه تحصیلات تکمیلی از مهم ترین دستاوردهای آموزش پرستاری در سالی که گذشت

دسته: آموزش و آزمون
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۴ فروردین ۱۳۹۷
توسعه تحصیلات تکمیلی از مهم ترین دستاوردهای آموزش پرستاری در سالی که گذشت

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری مشهد توسعه تحصیلات تکمیلی را از مهم ترین دستاوردها در آموزش پرستاری دانست و گفت: ورود برخی دانشگاه های علوم پزشکی به حوزه تحصیلات تکمیلی و افزوده شدن ۱۰ تا ۱۱ رشته در مقطع کارشناسی ارشد پرستاری از آن جمله است.

به گزارش پرستارنیوز، سید رضا مظلوم در گفتگو با نظام پرستاری با تأکید بر ضرورت افزایش این گرایش ها در مقطع دکترا اظهار کرد: در این صورت این تغییرات منجر به توسعه رشته و حرفه پرستاری می شود.

وی از نکات منفی در حوزه آموزش پرستاری در سال گذشته را افزایش ظرفیت پذیرش پرستاری (کارشناسی) اعم از دولتی و غیر دولتی بدون توجه به تأمین امکانات در دانشگاه ها برشمرد و افزود: در صورت ادامه این روند کیفیت آموزش در مقطع کارشناسی کاهش می یابد.

نائب رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور با اعتقاد به این که هر گونه اقدام نسنجیده در آموزش بالین اثرات و عواقب دوچندان به همراه دارد، در ادامه افزود: برای برطرف کردن این دغدغه باید توجه ویژه به ظرفیت جذب کارشناس پرستاری شود و باید ما به ازای شمار دانشجویان پذیرش شده هیئت علمی به میزان کافی جذب و امکانات لازم اعم از فضای آموزشی و کمک آموزشی افزایش یابد.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3521 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 145
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث