تعرفه گذاری خدمات پرستاری روی میز کمیسیون تلفیق/ اجرای تعرفه‌های پرستاری در منزل

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۹ دی ۱۳۹۷
تعرفه گذاری خدمات پرستاری روی میز کمیسیون تلفیق/ اجرای تعرفه‌های پرستاری در منزل

مدیرکل دفتر توانمندسازی پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اجرای تعرفه‌های پرستاری در منزل به صورت آزمایشی در دو استان گفت: تعرفه گذاری خدمات پرستاری بیمارستانی منوط به تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس برای تأمین اعتبار است.

به گزارش پرستارنیوز، احمد نجاتیان مدیرکل دفتر توانمندسازی پرستاری وزارت بهداشت در گفت‌وگو با فارس،‌اظهار داشت: در حوزه تعرفه‌های پرستاری در منزل مشکل تا حدود زیادی حل شده و تعرفه‌ها تدوین و به تصویب دولت رسید که ا کنون در حال اجرای پایلوت آن برای پوشش بیمه‌ای هستیم.

وی افزود: در حال حاضر این مساله در همدان و کرمان با حمایت بیمه سلامت آغاز شده و برای تهران بیمه تامین اجتماعی ورود می‌یابد و امیدواریم بزودی این مساله به صورت کامل محقق شود.

مدیرکل دفتر توانمندسازی پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: در زمینه تعرفه‌ پرستاری در بیمارستان وزارت بهداشت با همکاری سازمان نظام پرستاری بسته خدمتی را تدوین و استاندارد خدمت در این زمینه تهیه شده است و به شورای عالی بیمه ارائه آن صورت گرفت.

نجاتیان با اشاره به اینکه پیشنهاد نظام پرستاری دو هزار میلیارد تومان برای بودجه اجرای تعرفه پرستاری در بیمارستان است، گفت: این بودجه از جانب وزارت بهداشت نیز تایید و به دولت ارائه شد تا جهت بودجه سنواتی و بودجه سال ۹۸ پیش‌بینی‌های لازم انجام گیرد.

وی بیان داشت: ما این موضوع را با سازمان برنامه و بودجه پیش‌بینی کردیم ولی متاسفانه در بودجه سال ۹۸ به دلیل مشکلات مالی کشور این مساله دیده نشد ولی مجلس قول داد که در کمیسیون تلفیق این موضوع را در نظر گیرد و امیدواریم مشکل در این زمینه برطرف شود.

مدیرکل دفتر توانمندسازی پرستاری وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: کمیسیون بهداشت طی جلساتی که با مسئولین حوزه پرستاری داشته قول مساعد داده که این مساله را در کمیسیون تلفیق پیگیری کند. البته مساله تامین بودجه استخدام پرستاران نیز در این کمیسیون مدنظر است.

وی با تاکید بر اینکه زمینه اجرای این مساله باید فراهم شود باید گفت: بسته خدمتی در نظر گرفته شده و پیشنهاد تعرفه نیز صورت گرفته که کمیسیون تلفیق در حال بررسی جزئیات است و اگر این موضوع محقق شود در بودجه سال ۹۸ اعتبار لازم به بیمه‌ها ارائه خواهد شد تا تعرفه‌ها را در حوزه پرستاری پرداخت کنند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3575 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 155
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث