تشکیل نخستین جلسه دپارتمان اتاق عمل و هوشبری / طراحی دوره physician assistant

دسته: آموزش و آزمون
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۴ بهمن ۱۳۹۵
تشکیل نخستین جلسه دپارتمان اتاق عمل و هوشبری / طراحی دوره physician assistant

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری از برگزاری نخستین جلسه دپارتمان رشته های اتاق عمل و هوشبری در روز گذشته در محل سازمان نظام پرستاری خبر داد.

به گزارش پرستارنیوز،حسین علی نسائی در گفتگو با سازمان نظام پرستاری گفت: نخستین جلسه دپارتمان اتاق عمل و هوشبری با همکاری معاونت فنی، آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری و با حضور محمد شریفی مقدم قائم مقام سازمان نظام پرستاری، دکتر معروفی دبیر بورد هوشبری، دکتر فرهمند بناینگذار تکنولوژیست اتاق عمل در کشور و بنیانگذار کارشناسی ارشد اتاق عمل که ۲ سال است وارد کشور شده است ، خانم دکتر ساداتی عضو بورد اتاق عمل و حسین علی نسائی عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری روز گذشته در محل سازمان نظام پرستاری تشکیل شد.

وی اظهار داشت: ایده کلید خوردن این موضوع طراحی دوره های نرس پرکتیشنر بود ، به دلیل این که کوریکولوم این رشته ها با اتاق عمل و هوشبری یکسان نمی باشد و دوره پرکتیشنر را طوری طراحی شده است که به صورت بین المللی هم قابل پذیرش باشند بنابرین رشته اتاق عمل و هوشبری از این دوره حذف شد.

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری تصریح کرد: جهت پوشش دادن این مسئله و پیگیری موازی آن بنا شد که فیزیشن اسیستنت که مختص افراد اتاق عمل و هوشبری هستند، تاسیس شود که تمامی مسائل مربوط به اتاق عمل و هوشبری تحت نظر این دپارتمان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی افزود: اهداف این دپارتمان پیگیری مسائل تخصصی رشته اتاق عمل و هوشبری که طی سال های گذشته مغفول مانده بود و در سطح سازمان نظام پرستاری کمتر کار شده بود، می باشد و از دیگر اهداف این دپارتمان ارائه مشاوره هایی در خصوص مسائل مربوط به رشته اتاق عمل و هوشبری به سازمان نظام پرستاری است که از طریق معاونت فنی ، آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری مورد پیگیری قرار گیرد.

نسائی خاطر نشان شد: طی این جلسه مقرر شد ، سازمان نظام پرستاری با وزارت بهداشت مکاتباتی به دلیل این که رشته ی اتاق عمل و هوشبری از نرس پرکتیشنر حذف شده اند به موازی آن physician assistant ایجاد و پیگیری شود.

وی با اشاره به این که از دیگر تصمیمات اخذ شده در این نشست برگزاری دوره های تخصصی اتاق عمل و هوشبری در سازمان نظام پرستاری با همکاری اساتید بورد این رشته ها که در این نشست نیز حضور داشتند یادآور شد: این دوره های تخصصی می بایست طراحی شود زیرا در حال حاضر در سازمان نظام پرستاری دوره های تخصصی پرستاری برگزار می شود .

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری بیان کرد: به دلیل اخذ صلاحیت حرفه ای برگزاری و ایجاد این دوره های تخصصی برای همکاران اتاق عمل و هوشبری ضروری می باشد و می بایست این دوره ها هماهنگ با دوره های آموزش مداوم وزارت بهداشت پیش برود تا بتوان این دوره ها را در سطح سازمان نظام پرستاری و هیئت مدیره های سازمان پوشش داده شود.

وی عنوان کرد: به لحاظ تسهیل پذیرش بین المللی رشته های اتاق عمل و هوشبری ، افراد مشتاق به ادامه فعالیت در کشورهای دیگر مطرح شد از طریق کارگروهی تحت نظر معاونت فنی آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری براساس اطلاعات سایت معتبر USMLE اطلاعات مناسب در خصوص دوره های مختلف استخراج و این دوره های آموزشی و آمادگی را نیز در کشور برگزار نماییم تا همکاران علاقمند پیش زمینه ای در خصوص شرکت در آزمون هایی که در خارج از کشور برگزار می شود را داشته باشند، تا بتوانند در کشورهای مختلف به راحتی پذیرش بگیرند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3620 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 611
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث