تجویز دارو توسط پرستاران RN در آنتاریو کانادا از خرداد ماه

دسته: بین الملل
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۲۳ شهریور ۱۳۹۶
تجویز دارو توسط پرستاران RN در آنتاریو کانادا از خرداد ماه

براساس دستورالعمل وزارت بهداشت در آنتاریو کانادا دستور اختیارات لازم جهت تجویز دارو توسط پرستاران RN در خرداد ماه سال جاری صادر گردید

به گزارش پرستارنیوز، ابراهیم محمدی ضمن بیان این خبر اظهار داشت: بر اساس این دستورالعمل طبق شرایط خاصی پرستاران می توانند به بیماران براساس یک لیست مشخص و مرتبط با تشخیص بیماری دارو تجویز کنند. دولت انتاریو از کالج پرستاری خواسته است که بعد از تحقیقات لازم توسط دانشگاه انتاریو، چهارچوب اختیارات تجویز دارو را برای پرستار RN مشخص نماید.

مدیر امور بین الملل سازمان نظام پرستاری افزود: در این دستورالعمل از آنجاییکه تشخیص و درمان از فعالیت های پرخطر هستند، برای محافظت از مردم، کالج پرستاری آنتاریو در ایجاد این تغییرات در حوزه پرستاری مسوولانه پاسخگو خواهد بود.

وی در رابطه با چند و چون این تصمیم توضیح داد: دولت انتاریو در کانادا در ماه می ۲۰۱۷ قانونی تصویب کرد تا به پرستاران RN مجوز داده شود برای بیماران نسخه ی دارویی تجویز کنند و از کالج پرستاری انتاریو خواست تا قوانین و چارچوب اصلی برای اجرایی شدن آن را تنظیم کند.چون با تصویب این قانون تغییر بزرگی در حیطه مسیولیتهای پرستاران RN ایجاد میشود، در حال حاضر کالج پرستاری انتاریو در حال بررسی و تنظیم جزییات برای اجرایی شدن این قانون می باشد و نتایج این بررسی ها را بصورت گزارش ماهانه اعلام می کند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3427 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 327
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث