تجلیل از پرستاران نمونه در رفسنجان و انار به مناسبت روز پرستار

دسته: روز پرستار
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۵ بهمن ۱۳۹۵
تجلیل از پرستاران نمونه در رفسنجان و انار به مناسبت روز پرستار

به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار، از 61 پرستار نمونه بیمارستان های دولتی و مراکز بهداشتی در شهرستان های انار و رفسنجان تجلیل شد.

به گزارش پرستار نیوز از ایرنا، فرماندار رفسنجان عصر پنجشنبه در این آیین که در سالن ذکریای رفسنجان برگزار شد گفت: در کنار همه خدماتی که مجموعه بهداشتی‌ درمانی انجام می ‌دهد، پرستاران آرامش را به بیماران و خانواده آنها به ارمغان می‌آورند.

حمید ملانوری با اشاره به اینکه در قالب طرح تحول نظام سلامت شاهد اتفاقات خوبی در حوزه بهداشت و درمان بوده ایم افزود: به لحاظ نیروی انسانی و نیز به لحاظ تجهیزات و فضای بهداشتی‌ درمانی پییشرفت‌ های زیادی کردیم و این طرح توانسته دغدغه‌های مردم را کاهش دهد.

وی تصریح کرد: در این طرح سختی کار بر دوش پرستاران و مجموعه بهداشت‌ و درمان است و ضرورت دارد مردم واقعیات را بدانند و این خدمات را ارج نهند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هم گفت: معوقات پرستاران بیمارستان های رفسنجان به زودی پرداخت می شود.

محمد میرزابیگی با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت آرامش را برای مردم به ارمغان آورد افزود: از آغاز طرح تحول نظام سلامت در کشور بیش از ۱۱ میلیون نفر که تحت هیچ بیمه ای نبودند بیمه شدند، هتلینگ بیمارستان های دولتی در کشور ارتقا پیدا کرد.

وی بیان کرد: در رفسنجان نیز برای نخستین بار  کلینیک سلامت با تمامی بخش ها و تجهیزات پیشرفته، داروخانه، رادیولوژی و پزشکان در همه بیماری ها، در حال احداث است و سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

مسؤول دفتر پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هم در این آیین از مهمترین اقدامات دفتر پرستاری را توسعه مراکز مشاوره پرستاری در سطح شهر دانست و گفت: تاکنون سه مرکز مشاوره پرستاری امداد و شفا، باب‌الحوائج (ع) و مرکز سلامت در رفسنجان فعال شده است.

فاطمه کریمی بیان کرد: یک مرکز مشاوره پرستاری دیگر هم به زودی راه ‌ادازی می ‌شود.

وی با بیان اینکه به بیمارستان‌ ها برای تشکیل واحد مرکز مشاوره ابلاغ بعدی آیین‌نامه از سطح وزارتخانه به مراکز اعلام شد تصریح کرد: تا پایان امسال این واحد در بیمارستان‌ های رفسنجان فعال می ‌شود و مسؤولیت آن در بیمارستان ‌ها به عهده پرستارانی خواهد بود که سابقه پنج ‌سال کار بالینی داشته باشند.

وی از جمله وظایف دفتر پرستاری را اعتباربخشی بیمارستان ‌ها برشمرد و افزود: سال گذشته یک بیمارستان در انار و سه بیمارستان در رفسنجان درجه اعتباربخشی یک را دریافت کردند.

سه بیمارستان دولتی در رفسنجان وجود دارد.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3612 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 204
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث