تجلیل از پرستاران با اهدای گل در ایرانشهر

دسته: روز پرستار
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۷ بهمن ۱۳۹۵
تجلیل از پرستاران با اهدای گل در ایرانشهر

به مناسبت میلاد با سعادت دخت گرامی مولای متقیان حضرت زینب (س) و روز پرستار، امام جمعه ایرانشهر به همراه جمعی از مدیران دستگاههای اجرای و رئیس دانشکده علوم پزشکی با حضور در بیمارستان های ایران و خاتم الانبیاء این شهرستان با اهدای شاخه گل از پرستاران تجلیل کردند.

به گزارش پرستارنیوز،امام جمعه ایرانشهر در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پرستاران مظهر عاطفه و اسوه های صبر و ایثار هستند.

حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی با تاکید بر اهمیت شغل پرستاری در جامعه افزود: پرستاران با تاسی از حضرت زینب (س) در شغلی سخت و طاقت فرسا مشغول خدمت به بیماران و با اخلاق نیکو همواره مرهمی بر دردهای آنان هستند.

وی حمایت از پرستاران را برای تقویت سلامت جامعه و اجتماع مهم دانست و بر توجه به رفع مشکلات و کمبودهای این حوزه تاکید کرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر نیز با تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب (س) پرستاری را هنری بی نظیر و تخصصی بی همتا دانست و گفت: این حرفه مقدس تنها نگهبانی از مرز حیات بیمار نیست بلکه با دمیدن روح زندگی در وجود بیماران حافظ سلامت روان آنان نیز است.

دکتر ایرج ضاربان با بیان اینکه پرستاری یک شغل همراه با مجاهدت، ایثار و فداکاری است، افزود: در چهار بیمارستان حوزه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر ۶۵۹ تخت بستری وجود دارد که ۶۳۰ پرستار در این تعداد بیمارستان مشغول بکار هستند.

وی تعداد تخت های بستری و پرستاران را برای حوزه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر کافی ندانست و گفت: با توجه به وسعت خدمات رسانی دانشکده علوم پزشکی با جمعیت بیش از ۷۰۰ هزار نفر این دانشکده کمترین تخت بستری را در کشور دارد.

امام جمعه و مسئولان شهرستان ایرانشهر با اهدای گل از پرستاران این شهرستان در محل کارشان تجلیل کردند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3612 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 177
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث