تاثیر مثبت حجاب را در کار و زندگی ام لمس کردم

دسته: فرهنگی ، اجتماعی , گفتگو
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۲۱ تیر ۱۳۹۷
تاثیر مثبت حجاب را در کار و زندگی ام لمس کردم

پرستار جوان گلستانی سخنان برخی در محدودیت دانستن حجاب را بهانه ای می داند و می افزاید: اگر اعتقاد به کار و عملی که انجام می دهی داشته باشی می بینی اتفاقا حجاب نه تنها محدودیتی ندارد بلکه...

به گزارش پرستارنیوز، حضور زنان مسلمان با رعایت حجاب اسلامی در جامعه و فعالیتهای اجتماعی یکی از فرصتهایی است که در سایه نظام مقدس اسلامی برای آنان فراهم شد.

با وجودیکه بعضی از افراد و تبلیغات در جامعه درصدد این هستند که حجاب را نوعی محدودیت برای فعالیتهای اجتماعی زنان تلقی کنند اما زنان مسلمان ایرانی ثابت کرده اند که اینگونه نیست و با رعایت حجاب اتفاقا می توانند به راحتی و با فراغ بال بیشتری به فعالیتهای خود در جامعه بپردازند و هم از کیان خانواده خود محافظت نمایند.

به سراغ سرکار خانم معصومه رهید که به عنوان پرستار در بخش نوزادان خاص بیمارستان طالقانی خدمت می کند رفتیم که نه تنها خود از حجاب برتر استفاده می کند بلکه مشوق دختر کوچکش هم برای رعایت کردن حجاب اسلامی می باشد.

این بانوی موفق گلستانی می گوید: محیط خانواده هر فردی تاثیر زیادی در تربیت فرد دارد و از آنجا که در خانواده ای متدین زندگی می کرده ام از همان دوران کودکی حجابم را رعایت می کردم و هر چه زمان گذشت به آن علاقه مند تر و تاثیرات مثبت آن را در زندگی ام بیشتر دیده ام.

این پرستار جوان ادامه می دهد: البته در هنگام کار در بیمارستان استفاده از چادر در برخی شرایط برایمان امکان ندارد اما با رعایت حجاب و لباس فرم مناسب می توان هم به وظیفه دینی ات عمل کنی و هم کارت را را انجام دهی.

او سخنان برخی در محدودیت دانستن حجاب را بهانه ای می داند و می افزاید: اگر اعتقاد به کار و عملی که انجام می دهی داشته باشی می بینی اتفاقا حجاب نه تنها محدودیتی ندارد بلکه حصاری امنیتی برای بهتر انجام دادن وظایف فرد می شود و مطمعنا هر فردی که انتخابی بر اساس منطق و باوری داشته باشد به همان انداه آستانه صبرش در عمل به آن باورها نیز بالا می رود.

خانم رهید از دختران جوان و محجبه می خواهد که تا در عرصه های اجتماعی حضور فعال داشته باشند و با انجام صحیح وظایف خود مبلغ خوبی برای ارزشهای دینی و اسلامی باشند.

وی می افزاید: متاسفانه گاهی اوقات انسان شاهد این است که قبح گناه در جامعه از بین می رود و شاید افرادی که اهل رعایت حجاب نیستند آن را گناه تصور نکنند که این نوع دیدگاه می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد.

این پرستار محجبه جوان ادامه می دهد: اگر آن کسانی که اهل دین هستند مسئولیت هایی که دارند را به درستی انجام دهند می توانند باعث علاقه مندی افراد به ارزشهای اسلامی شوند که باید گفت بالعکس آن هم می تواند نتیجه منفی داشته باشد و هر عمل یک فرد دیندار می تواند سبب دین گریزی و یا تقویت باور دینی در جامعه شود.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3607 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 388
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث