برگزاری اولین آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران در نیمه دوم سال ۱۳۹۸

دسته: آموزش و آزمون , صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۳ خرداد ۱۳۹۸

به گزارش پرستارنیوز ، نجاتیان ،مدیر کل دفتر توانمند سازی و بهره وری نیروی انسانی معاونت پرستاری وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: با هدف تایید صلاحیت شاغلین حرفه پرستاری و گروه های مرتبط و همگام ساختن خدمات پرستاری کشور با استانداردها و معیارهای جهانی، صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران و گروه های مرتبط در سال ۱۳۹۴ آغاز شد.

نجاتیان افزود: تاکنون در ۴ مرحله، حدود ۳۰۰۰۰ پروانه صلاحیت حرفه ای صادر کردیم که گروه های هدف مدیران پرستاری صف تا ستاد، فارغ التحصیلان گرو های پرستاری تا سال ۱۳۸۵ ،اعضا هیئت علمی و مسئولین فنی و پرستارانی که در مراکز مشاوره و خدمات پرستاری در منزل کار میکردند، بودند.
وی گفت: قرار است به تدریج در مدت زمان سه تا چهار سال همه پرستاران ، پروانه صلاحیت حرفه‌ای دریافت کنند، نجاتیان ادامه داد: تا الان کار صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای به صورت دستی انجام می شد که با راه اندازی سامانه کشوری، کار ثبت نام و صدور این پروانه از طریق این سامانه انجام خواهد شد.

مدیر کل دفترتوانمند سازی و بهره وری نیروی انسانی معاونت پرستاری گفت: پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاری، مدرکی است که صلاحیت فرد را برای انجام خدمات پرستاری نشان می‌دهد و از ورود افراد فاقد صلاحیت به حرفه پرستاری جلوگیری می‌کند.

نجاتیان با اشاره به هماهنگی های به عمل آمده با مرکز سنجش آموزش پزشکی و بوردهای منطقه ای خاطر نشان کرد: انشالله در نیمه دوم امسال اولین آزمون صلاحیت حرفه ای برگزار خواهد شد و فارغ التحصیلان جدید پرستاری و کسانیکه نتوانسته اند دوره های بازآموزی خود را تکمیل نمایند از جمله افرادی هستند که باید در آزمون شرکت نمایند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3612 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 154
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث