برگزاری اردوهای جهادی پرستاری حرکت در مسیر رسالت معنوی پرستاران است

دسته: فرهنگی ، اجتماعی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
برگزاری اردوهای جهادی پرستاری حرکت در مسیر رسالت معنوی پرستاران است

در نشستی که بین معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان نظام پرستاری، هیئت مدیره نظام پرستاری اصفهان، شورای مرکزی دانشجویی نظام پرستاری کشور و شورای هماهنگی دانشجویی هیئت مدیره نظام پرستاری اصفهان برگزار شد مسائل روز پرستاری کشور و نیز موضوعات مربوط به دانشجویان پرستاری مطرح و برای پیگیری و حل آنها تصمیم گیری و چاره اندیشی شد.

به گزارش پرستارنیوز، دکتر سید عباس کشفی در رابطه با نشست چهار جانبه ای که عصر روز سه شنبه در اصفهان برگزار شد ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در این جلسه که با حضور نمایندگانی از اقشار مختلف پرستاری برگزار شد بر پیگیری و حل مشکلات و معضلات روزِ پرستاری تاکید شد و بر اساس صورتجلسه تهیه شده مقرر شد که حاضرین در حیطه وظایف خود به پیگیری موضوعات بپردازند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان نظام پرستاری ادامه داد: به عقیده بنده یکی از اصلی ترین مشکلات پرستاری عدم شناخت کافی جامعه از ماهیت و هویت واقعی این حرفه است. بر کسی پوشیده نیست که ایثار و فداکاری با روحِ پرستاری عجین است و کسی که فارغ از این صفات است به هیچ عنوان نمی تواند در این شغل فعالیت نماید. اما متاسفانه به دلایل مختلف شناخت جامعه ما از حرفه پرستاری بسیار اندک است. بنابراین لازم می نماید که در این زمینه گام های اساسی برداشته شود.

وی در ادامه با اشاره به موضوع اردوهای جهادی اظهار داشت: یکی از موضوعات مبارکی که پس از انقلاب اسلامی در کشورمان شاهد رشد روز افزون آن هستیم تمایل جوانان و اقشار مختلف جامعه به حضور در اردوهای جهادی برای خدمات رسانی به مناطق محروم کشور است. مسلماً برنامه هایی از این دست علاوه بر خدمت رسانی گسترده به مناطق محروم تاثیربسزایی در روحیه و نیز اعتلا بخشیدن به اهداف جهاد گران در همه زمینه ها دارد.

دکتر کشفی افزود: حال با وجود ماهیت اصلی حرفه پرستاری که مصداق بارز گذشت، ایثار و فداکاری است بایستی در مسیر عمل به رسالت معنوی و وظیفه ذاتی این حرفه، برنامه هایی همچون اردوهای جهادی گروه های پرستاری در مناطق محروم کشور پایه گذاری شود. به این معنا که گروه های مختلف پرستاری (اعم از اساتید دانشگاه، دانشجویان پرستاری، پرستاران بالین، گروه های اتاق عمل، هوشبری، بهیاران و …) به ارائه خدمات در سه بخش آموزش،پایش سلامت و خدمات مراقبتی به هم وطنان در مناطق محروم بپردازند.

وی ادامه داد: بخش آموزش مشتمل بر آموزش خود مراقبتی، دوری از عادت های نادرست غذایی و…، بخش پایش مشتمل بر سنجش فشار خون، قند و چربی خون افراد و … و بخش خدمات مراقبتی مشتمل بر ارائه خدمات مراقبتیِ پرستاری خواهد بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی نظام پرستاری در پایان خاطر نشان کرد:به طور حتم برنامه هایی از این دست با استقبال بسیار خوبی از سوی جامعه شریف پرستاری کشور مواجه خواهد شد و امیدواریم به زودی در جای جای کشور عزیزمان شاهد استقبال نهادهای سلامت محور از این برنامه باشیم


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3427 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 176
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث