امیدوارم مجلس اعتبار اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را تامین کند/طرح تحول شکست نمی خورد

دسته: روز پرستار , صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۳ بهمن ۱۳۹۵
امیدوارم مجلس اعتبار اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را تامین کند/طرح تحول شکست نمی خورد

وزیر بهداشت از معاون اول رئیس جمهوری خواست تا برای پرداخت مطالبات معوقه پرستاران و سایر کارکنان بیمارستانها که از یکسال پیش معوق مانده کمک کند و گفت: بخشی ازمشکلات پرستاران به خاطر اجرا نشدن، قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است که امیدوارم قانونگذاران هنگام تصویب قانون منبع مالی آن را هم پیش بینی کنند.

 

به گزارش پرستار نیوز از معاونت پرستاری وزارت بهداشت، سید حسن هاشمی عصر چهارشنبه در مراسم روز پرستار که در سالن اجلاس سران برگزار شد، افزود: جامعه پرستاری همواره در پیشرفت کشور و ارتقای سلامت مردم، هم در حوزه پیشگیری و هم در حوزه درمان و توانبخشی زحمات زیادی می‌کشند و در مقاطع مختلف و حساس کشور چه قبل از پیروزی انقلاب و چه در روزهای پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و چه در حال حاضر همواره در کنار مردم بوده‌اند.

هاشمی افزود: پرستاران از ابتدای طرح تحول سلامت در کنار دولت بوده و هستند و خدمات ارزشمندی انجام داده اند که حاصل این زحمات رضایتمندی مردم شریف ایران است.

وزیربهداشت گفت: پرستاران با صبوری خود کمک کردند که بزرگترین برنامه دولت در حوزه اجتماعی اجرا شود و با موفقیت به ثمر برسد، بنابراین جامعه پرستاری عضو مهم و موثر تیم سلامت است.

وی افزود: اساس کار ما واسطه‌گری است و برخلاف سایر امور این واسطه‌گری است که واسطه میان مردم و خداوند برای شفابخشی است و بسیار ارزشمند است و پرستاران به خوبی این وظیفه را انجام می‌دهند.

وزیر بهداشت گفت: جامعه پرستاری از ما انتظاراتی دارند، البته اگر چه تلاش‌هایی شد تا بتوانیم این انتظارات را رفع کنیم، اما متاسفانه امکان رضایت کامل یا حتی رضایت نسبی این همکاران حاصل نشد.

وی افزود: بخشی از این موضوع به دلیل مشکلات دولت است به همین علت نتوانستیم هماهنگ با یکدیگر هم‌افزایی کنیم تا ثمرات طرح تحول سلامت کام همه را شیرین کند. البته امیدواریم در فرصت باقیمانده بتوانیم بخشی از نیازهای جامعه پرستاری را برای خدمت بیشتر به مردم برای قشر پرستار فراهم کنیم.

وزیر بهداشت گفت: در دو شب گذشته نامه‌ای از سراوان به دست من رسید که کارکنان ما در آنجا گفته بودند که از آذر سال ۹۴ کارانه‌هایشان را دریافت نکرده‌اند. باید بدانیم که سراوان جایی است که وقتی به مقام معظم رهبری درباره خدمات آنجا گزارش می‌دادم، ایشان با شناختی که از آن منطقه دارند، گفتند مگر کسی هم به سراوان می‌رود؟ این حرف نشان دهنده این موضوع است که خدمت‌دهی در چنین مناطقی بسیار سخت است.

هاشمی اضافه کرد: فکر می‌کنم بخشی از مشکلات جامعه پرستاری به دلیل عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری است که ۹سال قبل تصویب شد و در برنامه ششم به تصویب رسید، اما بدون اینکه منابع مالی برایش ایجاد کنند. بنابراین خوب است که قانونگذاران در هنگام وضع قانون، منابع مالی را هم پیش‌بینی کنند؛ چرا که در غیر این صورت مطالباتی در جامعه ایجاد می‌شود که پاسخگویی به آن امکان‌پذیر نیست.

وی خطاب به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری که در مراسم روز پرستار حضور داشت، گفت: شما مدیری با تجربه، انقلابی، جهادی و مومن هستید و حتما می‌توانید تا پایان سال خبرهای خوشی را برای گروه پزشکی و پرستاری داشته باشید.

وزیر بهداشت ادامه داد: دولت یازدهم توانست نشان دهد که اگر بخواهیم می‌توانیم مشکلات مردم را حل کنیم و مشکلات مردم حل شدنی هستند.

وی گفت: در این دولت این باور ایجاد شد که مشکل مزمن حوزه سلامت قابل رفع شدن است و اندک حمایتی می‌تواند مردم را در سراسر کشور به این موضوع امیدوار کند همین که مردم دیدند از سوی مسئولان دیده می‌شوند و به مشکلات‌شان توجه می‌شود. در آنها رضایتمندی ایجاد کرد و این کاری بود که در طرح تحول نظام سلامت انجام شد و امیدواریم با کمک دکتر جهانگیری کامل شود و سایر حلقه‌های این زنجیره که به شدت مورد نیاز کشور است، به اجرا در آید.

وزیر بهداشت گفت: با کمک دکتر جهانگیری، این هدف محقق می شود و با این کار پیش‌بینی پیشگویانی که هر روز منتظرند تا طرح تحول به گِل بنشیند و شکست بخورد، درست از آب در نمی‌آید.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3575 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 258
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث