امام جمعه آستارا: پرستاران در اعتلای نظام سلامت نقش ویژه ای دارند

دسته: روز پرستار
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۱۴ بهمن ۱۳۹۵
امام جمعه آستارا: پرستاران در اعتلای نظام سلامت نقش ویژه ای دارند

امام جمعه شهرستان آستارا گفت: پرستاران در اعتلا و تقویت نظام سلامت نقش ویژه ای دارند و تاکنون به وظایف خود، خوب عمل کرده اند.

به گزارش پرستار نیوز از ایرنا، حجت الاسلام کاظم حافظ نیا عصر پنجشنبه در آستانه سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار در دیدار با پرستاران بیمارستان شهید بهشتی آستارا افزود: پرستاران اسوه بارز صبر و ایثار هستند و بزرگترین افتخار این قشر، نام گذاری روز ولادت حضرت زینب (س) به نام روز پرستار است.

وی اضافه کرد: مهمترین ویژگی های شخصیتی حضرت زینب (س) صبر و حفظ حیا در مواجهه با مشکلات زندگی بود و پرستاران باید در برخورد با بیماران، این ویژگی را سرمشق خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه با پرداخت اضافه کار و پاداش های مادی هرگز نمی توان زحمت های پرستاران را جبران کرد، اظهار کرد: در برخی مواقع کار پرستار حتی از پزشک نیز دشوارتر و حساس تر است و این امر، توجه و عنایت بیشتر وزارت بهداشت و درمان به پرستاران را می طلبد.

حافظ نیا ادامه داد: خوشبختانه در طرح تحول سلامت نگاه ویژه ای به جایگاه پرستاران شده است و این جایگاه همچنان باید ارتقا یابد.

در این دیدار مسئولان شهرستان آستارا با حضور در بخش های مختلف بیمارستان شهید بهشتی آستارا با تقدیم شاخه گل از زحمات پرستاران تقدیر و از بیماران بستری در آن عیادت کردند.

پنجم جمادی الاول، سالروز ولادت حضرت زینب (س) روز پرستار نامگذاری شده است.

بیمارستان ۱۰۴ تختخوابی شهید بهشتی آستارا دارای ۱۶۷ پرستار است.
شهرستان آستارا با ۸۶ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3612 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 212
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث