افزایش چند برابری کارانه پرستاران و ساماندهی نیروهای شرکتی در دولت یازدهم محقق شد

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۶
افزایش چند برابری کارانه پرستاران و ساماندهی نیروهای شرکتی در دولت یازدهم محقق شد

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان الزامات اجرای طرح تحول سلامت در حوزه پرستاری مانند ساماندهی نیروهای شرکتی، افزایش چند برابری کارانه پرستاران، بهبود کیفی مراقبت های پرستاری، اجرای آیین نامه مراقبت در منزل و صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران را اقدامات ارزنده ای دانست که در دولت یازدهم محقق شد.

به گزارش پرستارنیوز ، غلامرضا جمالی با ارائه گزارشی از عملکرد چهار ساله اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به تدابیر این اداره برای رفع کمبود نیروی انسانی در کوتاه مدت اشاره کرد و گفت: تداوم طرح نیروی انسانی از حدود ۱۲۰۰ نفر، تأمین نیروی جایگزین مرخصی زایمان کادر پرستاری، بکارگیری بالغ بر ۴۰۰ نفر از دانشجویان گروه پرستاری ترم ۶ به بالا در بالین، جذب و استخدام نیروی انسانی و ساماندهی وضعیت نیروهای شرکتی از جمله تدابیر اندیشیده شده در این راستا بود.

وی افزود: همچنین سطح بندی خدمات پرستاری برای بهبود مستمر خدمات و ساماندهی مراقبت های اولیه پرستاری نیز اجرایی شد.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به ارائه مراقبت پرستاری به شیوه کیس متد گفت: فرم گزارش پرستاری و جمع بندی نظرات مترون های پرستاری این دانشگاه در این خصوص مورد بازنگری قرار گرفت.

وی افزود: علاوه بر این شاخص های ملی کیفیت مراقبت های پرستاری اجرایی شد و پروانه صلاحیت حرفه ای برای پرستاران با رویکرد بهبود وضعیت مراقبت های پرستاری در سطوح مختلف صادر شد و به حدود ۶۰۰ نفر در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پروانه صلاحیت حرفه ای اعطا شد.

جمالی اجرای آیین نامه مراقبت در منزل (پرستاری جامعه نگر)، ایجاد واحدhome care در بیمارستانها، استفاده از سامانه مدیریت هوشمند پرستاریishift و اجرای نظام پرداخت عملکردی (افزایش چند برابری کارانه پرستاران) را از دیگر اقدامات صورت گرفته در ۴ سال گذشته برشمرد.

وی با اشاره به حضور در اجلاسیه های مدیران پرستاری افزود: علاوه بر حضور پرستاران در جایگاه های مدیریتی به عنوان سیاستگزار در استان، شورای هماهنگی پرستاری شامل مدیر پرستاری دانشگاه، رئیس دانشکده پرستاری و رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ایجاد شد.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: همچنین پاویون های پرستاری تجهیز ونوسازی شدند و علاوه بر نوسازی فضای فیزیکی آنها، تجهیزات مورد نیاز خریداری شد.

به گفته وی، برگزاری مراسم های با شکوه روز پرستار با حضور برگزیدگان کادر پرستاری استان، تعیین و ابلاغ اهداف استراتژیک و برنامه عملیاتی هماهنگ به دانشگاه ها و کسب رتبه برتر در این خصوص و تلاش برای ارتقاء جایگاه رئیس اداره پرستاری به مدیر پرستاری دانشگاه و زیر نظر رئیس دانشگاه در چارت سازمانی از دیگر برنامه های صورت گرفته در ۴ سال گذشته است.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3150 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 231
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث