اعتراض پرستاران بیمارستان آزادی به عدم دریافت اضافه‌کاری و کارانه

دسته: حقوق و قوانین
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
اعتراض پرستاران بیمارستان آزادی به عدم دریافت اضافه‌کاری و کارانه

پرستاران بیمارستان آزادی در اعتراض به عدم دریافت اضافه‌کاری و کارانه خود با حضور در مقابل دفتر پرستاری و مدیریت بیمارستان، خواسته‌های صنفی خود را بیان کردند.

به گزارش خبرنگار پرستارنیوز، یکی از پرستاران معترض با اشاره به خصوصی بودن این بیمارستان گفت: در این بیمارستان طرح طبقه‌بندی مشاغل و قانون ارتقاء بهره‌وری اجرا نمی‌شود.

این پرستار بیمارستان آزادی با بیان این‌که طبق قانون کار کارفرما باید هر ۶ ماه به پرسنل یک دست لباس و کفش بدهد، افزود: در این مرکز ۳ سال است که چنین چیزی داده نشده است.

وی ادامه داد: در بیمارستان آزادی حقوق و دستمزد براساس گروه و رتبه نیست بلکه طبق حداقل حقوق و دستمزد کارگری است و از این نظر میان پرستار و سایر گروه های شغلی پایین تر فرقی نیست.

این پرستار  با بیان این‌که طبق ماده ۲۶ قانون کارگاه عرف ساعت کاری بیمارستان آزادی ۶٫۵ ساعت است، در ادامه خاطرنشان کرد: اما مسئولان بیمارستان در نظر دارند به ۷:۲۰ افزایش دهند که اگر در این‌باره طی ۳ ماه اعتراضی نشود به عرف تبدیل می‌شود.

وی گفت: تا سال گذشته به پرسنل حق تعطیلی تعلق می‌گرفت اما امسال حق تعطیلی را هم حذف کردند هم‌چنین پایه سنوات را تغییر دادند و براساس قانون کار محاسبه نمی‌کنند.

این پرستار بیمارستان آزادی افزود: از امسال حق جذب ماندگاری که تا سال گذشته در فیش حقوقی پرستاران درج می‌شد حذف شده است و به اسم پاداش مدیریت واریز می شود که اگر بازهم تا ۳ ماه اعتراضی نشود به عرف تبدیل می‌شود و سپس می‌توانند پاداش مدیریت را هم حذف کنند.

او تصریح کرد: مطالبات سال ۹۷ شامل اضافه‌کار فروردین، دی، بهمن، اسفند و فروردین ۹۸ را نداده اند و کارانه خرداد، دی، بهمن و اسفند هم واریز نشده است این در حالی است که عیدی ۹۷ هم پرداخت نشده است.

این پرستار معترض با بیان این‌که در این بیمارستان حدود ۱۲ مورد از موارد قانون کار اجرا نمی‌شود که تخلف است، افزود: اگر کسی هم به این موارد معترض شود به سرعت اخراج می‌شود و افراد به‌علت نبود کار ناگزیر از ماندن در بیمارستان آزادی هستند.

وی یادآور شد: هم‌اکنون شکایتی از طریق پرسنل بیمارستان تنظیم شده است تا وزارت کار پس از بازرسی ویژه مدارک و مستندات پرسنل تصمیم بگیرد.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3608 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 102
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث