استعفا وزیر بهداشت در دفاع از حق مردم و کارکنان سلامت

دسته: کافه پرستار
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۹ دی ۱۳۹۷
استعفا وزیر بهداشت در دفاع از حق مردم و کارکنان سلامت

پیرو اخبار و شواهد قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در دفاع از حق مردم و کارکنان سلامت استعفا داد.

به گزارش خبرنگار پرستارنیوز، امروز خبرهائی مبنی بر استعفای وزیر بهداشت در خبرگزاری ها منتشر شد و هنوز وزارت بهداشت این موضوع را تکذیب نکرده است و علاوه بر آن معاون کل وزارت و رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت در گفتگوهائی که در سایت وبدا منتشر شده است به شدت بر علیه مواضع برادران نوبخت در مجلس و سازمان_مدیریت صحبت نموده اند .

بر اساس اخبار موثق در هفته های گذشته وزیر بهداشت برای افزایش بودجه دارو، تجهیزات و استخدام نیرو به خصوص پرستار در وزارت بهداشت با سازمان مدیریت دچار اختلاف شده است.

بر اساس همین گزارش سازمان مدیریت علیرغم تعهد کتبی برای استخدام ۱۵ هزار پرستار در سال ۹۸ در بودجه پیشنهادی به مجلس این موضوع را حذف نموده است.

همچنین معاون توسعه وزیر بهداشت در جلسه بررسی بودجه وزارت بهداشت در کمیسیون بهداشت خواستار تخصیص بودجه برای پرداخت پاداش پایان خدمت کارکنان نظام سلامت شده است که از سال ۹۴ منتظر دریافت پاداشت پایان خدمت خود هستند .

همچنین به عقیده صاحب نظران عدم موافقت دانشگاه های علوم پزشکی با درخواست بازنشستگی پیش از موعد پرستاران به دلیل عدم تخصیص بودجه پاداش پایان خدمت و پیش بینی نیروی جانشین از سوی سازمان مدیریت است .

باید منتظر بود و دید در این کارزار آیا مردم و کارکنان نظام سلامت به حق خود می رسند؟


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3608 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 208
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث